• אירידולוגיה

    כמה פעמים הסתכל עליך חבר או חברה בעיניים ואמר לך שאתה נראה לו חולה? כל בן אדם הנמצא בקשרים חברתיים בינאישיים, יודע ברמה הבסיסית, בצורה די טבעית, לאבחן את הנפש שעומדת מולו באמצעות מבט בעיניו. עייפות, חדרה, דיכאון, אושר, שמחה – מצבים נפשיים המשפיעים באופן ישיר על בריאותינו וחוסן גופינו, כל אלו באים לידי ביטוי דרך העין.  בשנת 1813 כתב האופתלמולוגיסט הונציאני, ביר : ” כל דבר המשפיע על האורגניזם בתוך הגוף, לא יוכל שלא להשאיר סימן בעין ולהפך”.

    בשנת 1881, נולדה האירידולוגיה המערבית כאשר מייסדה היה יגנץ וון פזקלי, רופא הונגרי שעוד שבנערותו התענין בחקר הסימנים בעין וזאת כתוצאה מכך שמצא ינשוף שרגלו נשברה. הוא שם לב לכך שבעינו של הינשוף סימן שחור שהלך ונעלם עם הבראתו של הינשוף.

    תחום ברפואה המשלימה המתעסק באבחון קשתית העין (הטבעת הצבעונית אשר מקיפה את האישון) במטרה לדעת לזהות בעיות פנימיות במערכות השונות בגוף, נקרא אירידולוגיה. האירידולוג בוחן את צבע הקשתית, דחיסות הסיבים וטיב הסיבים, פגמנטציה ושינויים בפיגמנטציה, התפתחות אנורמלית בתוך וסביב הקשתית, טונוס וגודל האישון וסימנים שונים בסקלרה (לובן העין). כתמים המופיעים במקומות שונים בקשתית גם להם אינדיקציה. באמצאות כליו, מסתכל אל תוך העין של המטופל ורואה סימנים שמכוונים אותו לדיאגנוזה.  דרך העין יכול האירידולוג לאבחן רעלנים ברקמות הגוף (טוקסינים), מיקום דלקות בגוף, מידת העצלות ותת-פעילות של המעיים, מאגרי המינראלים והויטמינים בגוף, מצב מערכת החיסון, חומציות בגוף והשפעותיו על ליחה ונזלת, אי ספיגה של ברזל (הבא לידי ביטוי פעמים רבות בשכבה צהובה מעל העין ועלולה להצביע על בעיה בתפקודי הכבד או מחסור בברזל), מצב כלי הדם בגוף, מצב השלד, מצב מערכת העצבים, מצב מערכת העיכול, מצב הכבד, הכליות ועוד. באמצעות אבחון זה קיים סיכוי רב לאתר מצב לא מאוזן בגוף של המערכות השונות ולתת טיפול מקדים לפני הידרדרות. כל זאת ללא צורך בפלישה חודרנית לגוף. תפקידה החשוב ביותר של האירידולוגיה היא רפואה מונעת.  האירידולוג לאחר האבחון יציע טיפול מונע בהתאם לדיאגנוזה שלו, כל זאת במטרה להביא לאיזון הגוף ובריאותו. לרוב יתעסק הטיפול בניקוז רעלים מהגוף.

    Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream