• בריאות ים המלח

  בריאות ים המלח

  ים המלח – כמוסה של בריאות

  ים המלח, בניגוד לשמו, אינו ים המוות. הוא ים החיים. ים של בריאות. זה מכבר הוא ידוע ומוכר כאתר מרפא מעולה, בשל התכונות הייחודיות של מימיו בפרט ושל האזור האקלימי שהוא מצוי בו בכלל.

  מה מיוחד ומה מייחד את ים המלח?

  1.      קרינת השמש הנמוכה בו היא מיוחדת ומסייעת להקלה ולא אחת אף לריפוי שורה של מחלות עור שונות. עצמת הקרינה הטבעית של השמש אליה נחשפים אנשים בים המלח  נמוכה פי כמה וכמה מאשר קרינה מלאכותית המוכרת כשיטת טיפול רווחת ללוקים בפסוריאזיס.

  2.      מי ים המלח וקרקעיתו עשירים בריכוז של חומרים ומלחים החודרים לעור ותורמים לריפוי מחלות שונות.

  3.      לאורך חופיו של ים המלך ניתן למצוא מעיינות חמים, משופעים במינרלים ובגופרית. סגולותיהם נמצאו כמקהות וכמפחיתות כאבים של הלוקים במחלות מפרקים אחדות.

  4.      הבוץ, שמורכב מתרכובות אורגניות ששקעו בים, עשירים במלחים. יש המורחים אותו מכף רגל ועד ראש ומניחים לו לחלחל אל גופם ולהקל על כאביהם. רבים מעידים על כך שהבוץ משפר את הרגשתם ו”מצעיר” את עורם.

  5.      מחקרים שונים מעלים, כי האוויר בים המלח משופע בכמות חמצן גבוהה ורווי במינרלים  ובראשם – ברום ומגנזיום. האוויר יבש ונקי ללא גורמי זיהום שונים הקיימים כמעט בכל אזור אחר בארץ.

  רבים באים אל ים המלח חווים בו חוויה של בריאות ורוגע, לרבות מי שאינם מאמינים בהכרח בסגולות המרפא שלו, חרף מחקרים המוכיחים זאת

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream