• התקפי חרדה – סממנים

  התקפי חרדה סממנים התקף חרדה זה בהחלט דבר לא נעים ויכול לגרום לדיכאונות ויאוש נפשי, אך אל חשש ראשית עליכם לדעת כי אתם לא היחידים שסובלים מהתקפי חרדה, ורצוי שתבינו שעוד מיליוני אנשים בעולם ועשרות אלפים בארץ(ואם לא מאות אלפים) סובלים מהתקפי חרדה (ברמות שונות)!

  כן, אם אתם סובלים מהתקף חרדה ייתכן ותחשבו שזה לא נכון, ואף אחד לא סובל כמוכם אתם חוששים שזה התקף חרדה אבל אתם גם חוששים שזה משהו אחר, אולי בעיה בלב כי הדופק מהיר או סובלים ממגרנות כי יש לכם כאבי ראש, או אתם בטוחים שאתם הולכים להשתגע

  הסממנים המוכרים להתקפי חרדה הם:

  1.דופק לב מהיר

  2.קשיי נשימה

  3.כאבי ראש

  4.קוצר נשימה

  5.סחרחורות ותחושת עילפון

  6.תחושת בילבול

  7.מתיחות והתכווציות שרירים

  8.הרגשה של שיגעון

  9.פחד מהמוות

  10.פחד שהקרובים יפגעו

  11.פחד מהחרדה

  12.חשק מיני ירוד

  13.תזונה לא טובה, והפרעות באכילה

  14.שילשולים ובחילות

  15.הזעה מוגברת

  רבותי! אם ביום בהיר יש לכם את אחד הסממנים האלה, וברגע שאתם ישנים, מרוכזים במשהו אחר, עובר לכם אחד מהסממנים קרוב לוודאי שיש לכם התקפי חרדה, מה שאני ממליץ לכם ראשית – אל תחשבו על “הבעייה” (שהמצאתם) שיש לכם.

  התקפי חרדה גורמים בגלל הרבה סיבות, אלכוהול, שימוש בסמים, אובדן של חבר או בן משפחה, לחץ בעבודה , לחץ לקראת מבחנים ועוד עשרות אלפי סיבות ! ראשית עליכם להירגע , אם אתם חוששים שיש לכם התקפי חרדה שאלו את עצמכם את השאלה החשובה ביותר איך זה שהדופק המהיר או הכאב ראש לא מפריע לכם כאשר אתם ישנים?  כאשר אתם מרוכזים במשהו מצחיק? מוזר!

  הדבר הכי טוב לעשות זה לפנות לרופא, לעשות בדיקות ולראות שהכל תקין(והכל תקין כמעט תמיד) ואחרי זה להבין שאכן מדובר בחרדה אם אתם כבר מבינים שזה חרדה דלגו על הבדיקות ופשוט התעלמו, תפסיקו לחשוב בכח (וכן זה לא פשוט) ותגרמו לכם להבין שזה אכן חרדה.

  במאמרים נוספים ב HealthTip בריאות , נעזור לכם ללמוד איך להתגבר על חרדה והתקפי פאניקה.

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream