• טיפול בכאבי ראש

    טיפול בכאבי ראש

    כאב ראש עשוי להיות מטרד לא קטן, ואף לפגוע בתפקוד היום-יומי שלנו. למרבה המזל פותחו שיטות רבות של טיפול בכאבי ראש מסוגים שונים – החל מכאבים הנגרמים על ידי פגיעה פיזית או חולי, ועד לכאבי ראש שקשה למצוא להם סיבה גלויה לעין. במקרים רבים טיפול בכאבי ראש יכול להקל על כאב הראש כאשר הוא מתרחש, ואף לסייע במניעת התקפים עתידיים. בנוסף, ניתן להפחית את הסיכוי לכאבי ראש ע”י שינוי אורח החיים.

    טיפול בכאבי ראש אינו חייב להתחיל כאשר הראש כבר כואב. ניתן למנוע כאבי ראש רבים באמצעות שמירה על הרגלי בריאות פשוטים. גורמים כגון חוסר שינה, מתח ועייפות, אכילה לא נכונה ועוד, הם בין הגורמים השכיחים לכאבי ראש. שמירה על אורח חיים בריא יותר יכולה, למנוע כל צורך של טיפול בכאבי ראש והיא הפתרון המומלץ ביותר. בנוסף, כאבי ראש רבים ניתן לרפא כבר בתחילתם, ע”י מנוחה, עיסוי או שתיית מים.

    תופעה ייחודית המצריכה טיפול בכאבי ראש היא תופעת המיגרנה. קשה להצביע על הגורמים הספציפיים לתופעה, אך שכיחותה עולה כאשר לא שומרים על הרגלי בריאות ותזונה נאותים. בעת התקף מיגרנה מופיע כאב חד המלווה בין השאר בהפרעות ראיה ותחושה. טיפול במיגרנה אינו קל, ומלבד שכיבה במיטה בחדר חשוך עם מגבת רטובה על המצח, ניתן להיעזר בשיטות אלטרנטיביות כגון הומיאופתיה או דיקור סיני

    Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream