• צחוק חשוב לבריאות

  מן המפורסמות הוא שצחוק יפה לבריאות. בשנים האחרונים, כפי שעולה ממחקרים שונים, מתברר, כי צחוק חשוב לבריאות. הוא מועיל לה. צחוק מאיץ החלמה. הוא מפוגג תחושה של דיכאון. הוא מאפשר לאנשים לראות את הצדדים החיוביים במצבים נתונים. יש קשר הדוק בין בריאות ובין צחוק.

  רבים מעידים כי צחוק חשוב לבריאות. הצחוק מחזק את המערכת החיסונית של הגוף ובתוך כך תורם לחיזוק כושר העמידות הנפשית. הצוחקים חיים בחיים בריאים יותר, ארוכים יותר, מהנים ומספקים יותר. יש כיום שיטת יוגה המכונה יוגה צחוק. יש מדיטציות צחוק. יש ליצנים רפואיים, המופיעים בבתי חולים, משעשעים חולים בכלל וילדים המאושפזים בהם בפרט.

  צחוק מועיל

  לא מעט בעלי מקצוע מעידים, מניסיון רב שנים בסדנאות צחוק, כי כל מי שצוחקים חמש דקות בלבד ביום, משפרים את חייהם באופן משמעותי. הם מאושרים ובריאים יותר. הם ערניים וחיוניים יותר. הם תאבי חיים יותר. הצחוק מוריד את רמת הורמוני המתח ומשרה תחושה של רוגע ופתיחות.

  הצחוק משחרר בגוף שני חומרים כימיים מהמוח: סרוטונין, חומר אנט דיכאוני, ואנדורפין, המשכך כאבים באופן טבעי. צחוק הוא אפוא דבר חשוב וחיוני – עיניכם הקוראות עדות. ההמלצה הפשוטה, אשר מן היענות לה אינה מחייבת כל הוצאה כספית, רק מודעות והכרה על חשיבות הצחוק – אותו צחוק התורם בריאות באופן ניכר

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream