• רפואה יהודית

  רפואה יהודית – ימיה עתיקים כימי היהדות. אין כמעט יהודי שצמד המילים – העיקר הבריאות, לא עולה על שפתיו. מסורת הרפואה היהודית עוברת מדור לדור. מתברר, כי הקשר ההדוק בין גוף לנפש אינו רק נחלתו של שיטות טיפול במזרח. מקדמת דנ”א הדגישו חכמי הרפואה היהודיים את הקשר בין השניים. ברפואה היהודית מיוחד גם מקום לצמחי מרפא (הרמב”ם הרבה לעסוק ולחקור בתחום זה) ולתרומתה של הרוח לחיזוק הגוף והנפש.

  רפואה יהודית מדגישה גם את מקומה החשוב של הנשמה כגורמת המשפיעה על בריאות האדם ומעלה על נס את חשיבות הרפואה המונעת ואת יכולתו המופלאה של הגוף לרפא עצמו ולהשתקם. התפיסה היהודית לפיה ‘איש באומנתו יחיה’, נכונה ותקפה גם בתחום הרפואה. הראיה – מגוון שיטות ואמצעים טיפוליים.

  מסורות ברפואה היהודית

  הרפואה היהודית מתבססת על מסורת קבלית ומיסטית. גם בתנ”ך, ספר הספרים, מתוארים מקרים שבהם מי שטיפלו בחולים לא היו רופאים אלא כוהנים, נביאים ואף שופטים, אשר חלק בלתי נפרד מהאופן שבו ביקשו לרפא אנשים היו תפילות לעילוי הנפש והנשמה והדגשת חשיבות העבודה הרוחנית שעל כל אדם לבצע.

  בד בבד עם ההתקדמות המדעית והטכנולוגית המעניקה לחוקרים ולרופאים ידע רב ומעמיק יותר המסייע להבנת מנגנוני הגוף והנפש של האדם, מתפתחת לה רפואה חלופית, משלימה, המבוססת על אינטואיציה, אמונה ועדויות מטופלים על יעילותן של בריאות האדם באמצעות שיטות טיפול כגון שיאצו, רפלקסולוגיה, כוסות רוח, דיקור ועוד.

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream