• רפואה סינית

  רפואה סינית

  מעי רגיש ברפואה סינית – מהן טכניקות הטיפול בתסמונת המעי הרגיש ברפואה הסינית? האם ניתן בכלל לטפל? אם כן אז איך עושים את זה?

  לאחר שרופא מערבי איבחן אתכם כסובלים מתסמונת המעי הרגיש (בכדי לשלול מחלות ובעיות בעיכול אחרות) תוכלו לקבל טיפול ממומחה ברפואה סינית, טיפול הנוגע ישירות למעי רגיש.

  ברפואה הסינית ניתן לטפל במעי רגיש במגוון דרכים, למשל: דיקור סיני, צמחי מרפא, עבודת עם מגע כמו שיאצו, תזונה מתאימה, תרגילים של צ’י קונג, גם תרגילי נשימה ועוד רבים אחרים.

  המטפל יאבחן ויקבע באילו כלים ישתמש לטיפול בתסמונת המעי הרגיש, בדרך כלל יהיה כאן שילוב של מספר כלים למשל תזונה נכונה יחד עם תרגילי נשימה ודיקור מחטים סיני.

  רבים הסובלים ממעי רגיש מתלוננים על חרדות או מתחים, כמו כן ברפואה הסינית ניתן לטפל במצבים אלו על הצד הטטוב ביותר גם כן באמצעות הכלים שהזכרנו לפני כן, דיקור להפגת מתחים, תרגילי נשימה מרגיעים ועוד.

  חשוב מאוד שרופא מערבי יאבחן אתכם כסובלים ממעי רגיש בשביל לפסול מצבים של מחלות אחרות, כל זאת על ידי בדיקות מעיקות ומקיפות שאפשר לקרוא להן “בדיקות רגיזות” בגלל שאין כיום בדיקת דם קצרה שיכולה לאבחן מיידית את הבעיה.

   

  דכאון רפואה סינית

   

  דכאון רפואה סינית  – איך הרפואה הסינית מתייחסת לדכאון, איך מטפלים בדכאון ברפואה הסינית, מה עדיף רפואה מערבית או רפואה סינית.

  אז הרפואה הסינית מתייחסת לדכאון בעצם כמו הרבה דברים אחרים ברפואה הסינית – חוסר איזון שיש בגוף, פיזי או רגשי.

  כאן מדובר על מצב רגשי יותר והטיפול יתן דגש על המצב הרגשי אבל הסיפטומים הם גם פיזיים, חוסר תיאבון או אכילה מופרזת, חולשה ועוד תסמינים של דיכאון ולכן ינתן טיפול פיזי בנוסף.

  בדכאון כמו בדכאון כדאי להגיע למקור בדיבורים, לדעת מתי  זה התחיל, האם זה נובע מאירוע ספציפי או סתם מהשתלשלות החיים,  כמו כן הרפואה הסינית מכירה ברגשות שלנו כתנועות אנרגטיות, הכוונה היא לכיוון של זרימת האנרגיה בגוף ואם יש מצב שהאנרגיה לא זורמת אז זה יתורגם לרגשות.

  אין התמחות של רפואה סינית במצבים של דכאון ולכן כדאי למצוא מטפל שיש לו הצלחה במצבים כאלו, נסו לפנות לפורומים של אנשים שעברו טיפול כזה ונסו לקבל מספר המלצות.

  מטפל טוב יאבחן את המצב אליו נקלעת, יגיע לעומק הבעיה ויתן טיפול בהתאם, אם מטפל יזרוק עליכם ישר מחטים תדליקו נורה אדומה וחישבו טוב לגבי ההמשך.

   

  דיקור סיני תינוקות

  דיקור לתינוקות – באיזה גיל מותר להתחיל דיקור סיני לילדים? האם בכלל מומלץ? אם לא מומלץ אז לאן כדאי לפנות, רפואה סינית וילדים.

  דיקור סיני ותינוקות מתי מותר להתחיל? התינוקת הכי צעירה שאני מכיר שקיבלה טיפול בדיקור סיני הייתה אז בת ארבעה חודשים, לא בטוח שהיא תזכור את החויה.

  לעומת זאת יש לזכור שהרגישות אצל ילדים ובמיוחד אצל תינוקות גבוה מאוד (המרדיאנים שלהם נמצאים ממש על פני העור) ולכן חשוב שהטיפול יהיה עדין (דיקור קל, נשימות וכו..) בהתאם לגיל ורוך הילד או התינוק.

  איזון וחיזוק תינוקות ברפואה הסינית- דיקור, בעת צמיחת השיניים אצל תינוקות רבים מהם כואבים, ישנם עליות וירידות של חום גוף ואמהות רבות פונות לרפואה הסינית בכדי שזו תעזור לחיזוק ואיזון התינוק, שמעתי המלצות מפי אמהות כאלה ואחרות שאומרות שהטיפול אכן עזר , עליות חום הגוף של התינוק כבר לא כאלו תכפות ובסך הכל ניכר שיפור אצל התינוק.

  כלל זהירות- לפני תחילת הטיפול אצל מטפל כדאי לבקש לראות תעודה שהוא או היא עברו מסלול להכשרה לטיפול ילדים ותינוקות, פה אין משחקים!

  חרדה וסטרס – רפואה סינית

  חרדה וסטרס ברפואה סינית – יש לחצים שפוגעים לכם בתפקוד? מרגישים לחוצים ועצבניים? בואו לגלות מה יש לרפואה הסינית להציע לכם

  אני לא אפרסם כאן אף מטפל למרות שהייתי מאוד מרוצה מהמטפל שלי, הכל התחיל לפני 6 שנים כאשר הייתי אמור לטוס לחו”ל לבד, התרגשתי מאוד וכנראה יותר מדי לחץ עשה לי נזק גופני לא קל…

  זה היה אמור להיות הטיול של אחרי הצבא, נסעתי לבד ואז לא ידעתי בכמה לחץ הייתי, פשוט קישרתי את זה להתרגשות של לפני הטיסה, שילשלתי ולא היה לי תיאבון כמה ימים לפני הטיסה.

  אני מספר את זה כי במשך 5 שנים אחר כך עדיין היו לי לחצים מכל דבר קטן, כל יום משלשל, לא מסוגל לעמוד מול קהל, לא מסוגל לעמוד מול הבוס ולא להעשן על קיר, איבוד ריכוז כל כך שלא ידעתי איך לעמוד.

  הרפואה הסינית שהצילה את חיי, במשך 5 שנים סבלתי מחרדה וסטרס נוראי, הרופאים המערביים לא ידעו איך לעזור לי, אמרו קנדידה, אמרו דלקות אמרו הרבה וכלום לא עזר, הרפואה הסינית עשתה את שלה כשפניתי למטפל בעקבות הסטרס והחרדות שהיו לי.

  התחלתי לשתות תה קמומיל שהרגיע לי קצת את הלחצים- התה לא טעים במיוחד אבל הוא יעיל בהורדת לחצים, לפני השינה הייתי עושה נשימות, לא נושם כי חייבים לנשום אלא פשוט לא עושה כלום חוץ מנשימות ארוכות ומרגיעות.

  לאחר מכן המטפל שלי ברפואה סינית עזר לי להעלים את הסטרס והחרדות שנבעו בעקבות הסטרס באמצעות סדרות של דיקורים, פשוט תקע לי מחטים בכל מיני מקומות (ממש לא כואב) ולאחר מספר טיפולים פשוט הפסקתי להרגיש את הזרמים שהעיקו עלי, את האישונים המורחבים כל פעם שהייתי בלחץ.

  אתם מבינים שבסך הכל הייתי בסטרס עצבני מאוד? הרפואה המערבית שלחו אותי לבדוק איך מעבירים לי את הבעיה ולא בדקו ממה היא נובעת.

  רפואה סינית ו CMV

  רפואה סינית וCMV  – מהם סימפטומים, איך מטפלים בCMV  ברפואה הסינית ומה עושים גם כאשר אין סימפטומים אבל בבדיקות הדם מופיע שיש.

  קצת על CMV – זהו נגיף שמגיע אל עד 80 אחוז מהאוכלוסיה בעולם, אבל הסכנה היא בעיקר לאנשים עם מערכת חיסונית חלשה, אנשים שסובלים מסרטן, HIV , מושתלי איברים ועוברים, הנגיף משויך לקבוצת ההרפס ומועבר מאדם לאדם דרך הפרשות כאלה ואחרות.

  לאדם שלא נמצא בקבוצת סיכון הסימפטומים יכולים להגיע בצורת סימפטומים דומים לאלו של מחלת הנשיקה וא התקררות, כרגע אין טיפול שמעלים את הנגיף אלא ישנם תרופות שמטפלות בזיהום שנוצר עקב התפרצות הנגיף.

  מה יש לרפואה הנסינית להציע לטיפול ב CMV , המטפלים ברפואה סינית טוענים שוירוס הCMV פוגע במערך האנרגטי בגוף, מחליש, עייפות, חוסר יכולת להתרכז וכדאי לטפל בזה גם כאשר הסימפטומים לא מופיעים, במיוחד כאשר אישה המתכננת להכנס להריון נושאת את הנגיף.

  טיפול ב CMV ברפואה סינית יכלול ניקוי הגוף מרעלים והשבת האנרגיה לגוף – בין הטיפולים בCMV באמצעות רפואה סינית יהיו טיפולים של דיקור מחטים, מגע,טיפול באמצעות צמחי מרפא ותפריט תזונה

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream